SIERPIEŃ

W po miesięcznej przerwie od przedszkola, przedłużamy wakacje jak tylko możemy. Zabawy na świeżym powietrzu, eksperymenty, wodne fontanny i nasze ulubione… spacerki na lody!

Kochani rodzice, wiemy że okres adaptacyjny to wielkie wydarzenie zarówno dla rodziców jak i dla przedszkolaków. Panie Danusia oraz Kasia, chcą aby ten okres był dla Was jak najprzyjemniejszy. W tej galerii znajdziecie zdjęcia Waszych pociech podczas pierwszych zabaw, posiłków i innych ważnych wydarzeń.

 

CZERWIEC

DZIEŃ DZIECKA

Jak co roku świętowaliśmy dzień dziecka na dmuchanym zamku 🙂 oprócz tego były tańce oraz malowanie rączek.

WYCIECZKA DO DREAM PARKU W OCHABACH

Wycieczka do Dream Parku w Ochabach była pełna wrażeń! Park dinozaurów, park miniatur, park linowy oraz oceanarium! No i oczywiście… nasze ukochane dmuchańce 🙂

WYCIECZKA DO PARKU ŻUBRÓW

Maluszki również wybrały się na wycieczkę, by zapoznać się z majestatycznymi żubrami. Dzieciaki mogły obserwować oraz karmić żubry. Poza tym zjedliśmy pyszne drugie śniadanie na świeżym powietrzu. A w drodze powrotnej… leżakowanie w busie 😀

II GUMISIOWA MINIOLIMPIADA

To już druga gumisiowa Miniolimpiada! Wszyscy dzielnie brali udział w sportowych dyscyplinach, głośno dopingowali i bawili się przy muzyce. Oczywiście każdy został nagrodzony złotym medalem.

WYCIECZKA ROWEROWA PSZCZÓŁEK

Pszczółki wybrały się na wycieczkę rowerową po okolicznych drogach. Wszyscy dzielnie pedałowali i mimo zmęczenia, planowali kolejną wycieczkę.

MAJ

Wydarzenia ogólne

FESTYN

Jak co roku w naszym przedszkolu odbył się Festyn Rodzinny, w trakcie którego mieli Państwo okazję podziwiać występy przedszkolaków, zjeść kiełbaski z grilla, pyszne ciasta oraz wziąć udział w wielu zabawach. Dziękujemy wszystkim za przybycie, a w szczególności wszystkim rodzicom, którzy przygotowali przepyszne ciasta! 🙂

« 1 z 4 »

MARATON

Pogoda spłatala nam figla, więc nasz maraton odbył się na sali gimnastycznej, ale to nie ostudziło zapału młodych sportowców.

 

PSZCZELARZ

W maju odwiedził nas pasjonat pszczół. Wyjaśnił nam jaka rolę pełnią pszczoły w przyrodzie oraz czy są niebezpieczne dla człowieka. Na deser próbowaliśmy prawdziwego miodu z przydomowej pasieki. Był pyszny. Dziękujemy tacie Szymona za wspaniałe zajęcia.

Nasze przedszkole odwiedziły Panie pielęgniarki. Przybliżyły dzieciom temat higieny rąk i pokazała narzędzia jakimi posługuje się na co dzień w swojej pracy m.in. ciśnieniomierz, rękawiczki jednorazowe, płyn do dezynfekcji ran, strzykawki. Każdy przedszkolak mógł posłuchać bicia własnego serca za pomocą stetoskopu. Dzieci poznały zasady pierwszej pomocy. Dziękujemy wspaniałym pielęgniarkom – mamie Paulinki i mamie Zuzi.

PIELĘGNIARKA MISIE I MOTYLKI

PIELĘGNIARKA PSZCZOŁY I ŻABY

TEATRZYK

Maj był pełen wrażeń. Nasze przedszkole odwiedził teatrzyk. Spektakl pod tytułem ” Prawdziwy skarb” przypadł naszym przedszkolakom do gustu, być może dlatego, że mogli brać w nim czynny udział. Oklaskom nie było końca.

POLICJA

Gumisiowe Przedszkole odwiedzili policjanci. Wyjaśnili naszym przedszkolakom jak zachować bezpieczeństwo podczas zbliżających się wakacji, przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz wyjaśnili nam jak się zachować podczas ataku czworonoga.Wskazówki Pani policjant były bardzo cenne. Dziękujemy.

STRAŻACY

Wizyta straży pożarnej była dla przedszkolaków dużym wydarzeniem. Mogli zobaczyć jak wygląda wóz strażacki od środka, trzymać wąż strażacki oraz przymierzyć mundur prawdziwego strażaka.

« 1 z 2 »

MOTYLKI

EGZOTARIUM

Dzieci z grupy motylki wyjechały wraz z p. Kasią i p. Gabrysią na wycieczkę do egzotarium w Sosnowcu.

GIMNASTYKA

Motylki uwielbiają się ruszać, a szczególnie na świeżym powietrzu.

URODZINY

W tym miesiącu obchodziliśmy urodzinki Julki i Kamila.

GUMISIOWE ZAJĘCIA

MISIE

POZNAJEMY ŚWIAT PRZYRODY

PSZCZOŁY

DRZEWA GENEALOGICZNE

Pszczółki wraz z rodzicami przygotowały wspaniałe drzewa genealogiczne. A co najważniejsze opowiedziały przed całą grupą o swojej rodzinie 🙂 Dziękuję rodzicom za zaangażowanie!

PIKNIK

Ciepłe dni zachęcają do spędzania czasu na dworze, więc czemu by nie zjeść posiłku na kocyku? Dziękujemy rodzicom za przygotowanie przekąsek.

ŻABY

FILHARMONIA

Żabki miały okazje uczestniczyć w zajęciach muzycznych w filharmonii.

OWADY

Żaby obserwują świat owadów.

 

KWIECIEŃ

Wydarzenia ogólne

Popołudniowe zabawy

Wizyta u rolnika

Dziękujemy Państwu Wybraniec za ugoszczenie nas!

Wydarzenia grupowe

Motylki

Wizyta dietetyka – teraz już wiemy co jeść, by być zdrowym 🙂

Obserwujemy rosnące drożdże.

Lubimy się uczyć oraz wykonywać stawiane nam zadania.

Misie

Sadzimy pierwsze Misiowe drzewko, na pewno przyniesie nam szczęście.

Z okazji Światowego Dnia Ziemi, Misie malują naszą Ziemię.
W trakcie zajęć nie może zabraknąć praktyki, więc eksperymentujemy. Sprawdzamy stan czystości wody i powietrza.
Edukacja przez zabawę. Misie w trakcie zajęć.
Podstawa to zdrowe posiłki
W tematyce wiosennej nie zabrakło rozmow o koniach. Te wykonane przez Misie wyszły piękne.

Pszczółki

Recykling to coś na czym znamy się bardzo dobrze! Gazeta po przeczytaniu nie musi trafić prosto do kosza, można się nią pobawić!

Przed wizytą u rolnika dzieliliśmy się wiedzą na temat zwierząt gospodarczych.

Tworzymy, liczymy, zajadamy! Cały czas jesteśmy w ruchu oraz wykonujemy trudne zadania matematyczne (przecież już wiemy, które liczby są parzyste, a które nie!), dlatego jemy zdrowe posiłki. Mamusiom dziękujemy za wspaniały poczęstunek.

MARZEC

Wydarzenia ogólne

Dzień Kobiet

9 marca w naszym przedszkolu odbył się dzień Kobiet. Chłopcy z grup Motylki, Misie, Pszczółki i Żabki wykonali piękne instrumentacje oraz rozdali dziewczynką babeczki. A one w podzięce odwdzięczyły się uśmiechami i smakołykami.

„Trzy małe świnki”

Grupy Misie, Pszczółki i Żabki uczestniczyły w wyjeździe do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie. Obejrzały spektakl pt. „Trzy małe świnki”. Poza tym udało nam się odwiedzić zamek w Będzinie.

Wielkanoc w Gumisiowym Przedszkolu

W okresie wielkanocnym wspólnie przygotowywaliśmy się do świąt. Dzieciaki przygotowały jajka z majonezem, a Panie Kucharki (nasze Gumisiowe mistrzynie smaków) przygotowały nam wspaniałe śniadanie wielkanocne. Dodatkowo dzieci wybrały się do Szkoły Podstawowej i Przedszkola z wielkanocnymi życzeniami.

Po śniadaniu grzeczne dzieci (czyli wszystkie! :-)) szukały prezentów pozostawionych przez zajączka.

Spotkanie z Panią Bajką

Droga Pani Bajko, bardzo dziękujemy za życzliwość i odwiedzenie nas!

Dzięki Pani poczuliśmy magiczny klimat baśniowego świata.

Odwiedziny w przedszkolnej kuchni

Pszczółki oraz Misie odwiedziły przedszkolną kuchnię, aby lepiej poznać zawód kucharza.

Wydarzenia grupowe

Misie

U nas przebiśniegi już zakwitły

Pszczółki

Poznajemy zawody twórcze – projektant mody

Pszczółki poznawały różne zawody wymagające kreatywności, m.in. zawód projektanta mody, kucharza, architekta, ogrodnika…

Kącik przyrodniczy

Zapoznając się z zawodem ogrodnika, Pszczółki przygotowały własny wiosenny ogródek. Posadziły pszenicę, rzeżuchę oraz fasolę. Poza tym dbają o swojego hiacynta.

Spójrzcie tylko na efekty!

Rozwijamy koordynację ruchową

Pszczółki toczą jajka.. nawet nosami 🙂

Ćwiczymy język angielski

A w czasie wolnym, nie tylko szalejemy, ale również ćwiczymy znajomość języka angielskiego. A to wszystko w formie zabawy, dzięki klockom PUS.

Żabki

Nasze roślinki

FERIE

Podczas Ferii zimowych dużo się działo…. Najpierw cały tydzień o igrzyskach Olimpijskich mówiliśmy, na koniec podsumowaliśmy swoją wiedzę oglądając bajkę „Bolek i Lolek na zimowej olimpiadzie”. Drugi tydzień to tydzień przyjemności…

SEANS

ZABAWY NA ŚNIEGU

EKSPERYMENTY

DZIĘKUJEMY ZA ORGANIZACJĘ WSPANIAŁYCH ZAJĘĆ EKSPERYMENTALNYCH MAMIE SZYMONKA – PANI MICHALSKIEJ, KTÓRA JEST NAUCZYCIELKĄ CHEMII. 🙂

MALI ARTYŚCI

SPOTKANIE Z DRONAMI

DZIĘKUJEMY ZA ORGANIZACJĘ ZAJĘĆ POKAZOWYCH NA TEMAT DRONÓW PANU MICHAŁOWI FOLKERTOWI ZE SKLEPU Z DRONAMI FPV AVIFLY. 🙂

DZIEŃ PIZZY

9 lutego na zakończenie ferii świętowaliśmy międzynarodowy dzień pizzy. Było bardzo smacznie!

LUTY

Wydarzenia ogólne

Bal przebierańców

12 lutego odbył się Walentynkowy Bal Przebierańców. Dzieci świetnie się bawiły przy gorących hitach, a dodatkowo Pani Wodzirej uraczyła nas deszczem baniek mydlanych oraz śnieżycą z piany. Było wspaniale 🙂

Wyjazd do bawialni „KOSMOS”

15.02 dzieci ze wszystkich grup odwiedziły salę zabaw KOSMOS. Wszystko dzięki miłemu zaproszeniu, które dzieciaki otrzymały od właścicielki bawialni. Dzieci szalały na zjeżdżalniach, trampolinach, biegały w tunelach i grały w piłkę na boisku z prawdziwymi bramkami. Dziękujemy 🙂

Dzień Szarego Kota